Rodzina razem

Uwolnij się od uzależnienia i skorzystaj z dofinansowania - 4,9 tyś., za 28 dniową terapię uzależnień.

Nawet kilka miesięcy osoby uzależnione muszą czekać na terapię w ośrodkach publicznych, a terapia w ośrodku prywatnym to wydatek rzędu 7 – 8 tys zł. Naszej Fundacji ponownie udało się zdobyć fundusze na dofinansowanie leczenia osób dorosłych, dzięki temu koszt 28 terapii wyniesie 4,9 tys. zł. Jest to z pewnością alternatywa dla tych, którzy nie mogą czekać na terapię refundowaną przez NFZ, a nie stać ich na zapłacenie pełnej ceny w ośrodku prywatnym. Należy pamiętać, że sama decyzja o podjęciu leczenia to przełom dla osoby uzależnionej, jednak niezwykle ważne jest natychmiastowe działanie.

W programie terapeutycznym szczególnie dużo miejsca poświęcono na odbudowę więzi rodzinnych utraconych na skutek uzależnienia. Robimy to poprzez przekazanie wiedzy na temat problemu uzależnienia oraz codziennego obcowania z osobą uzależnioną. Rodziny naszych podopiecznych mogą także skorzystać z bezpłatnych warsztatów i porad specjalistów. W weekendy nasi podopieczni wraz z rodzinami mogą spędzić czas w pobliskiej stadninie koni czy podczas rodzinnych gier i zabaw. Chcemy pokazać uzależnionym i ich rodzinom, że wspólne spędzanie czasu bez alkoholu może przynieść im wiele radości. – mówi Sylwia Dereń terapeuta i dyrektor Ośrodka.

Program terapii trwa 28 dni, obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe. Jak wygląda leczenie? - Zawsze szukamy mocnych stron osoby uzależnionej. Z naszych doświadczeń wynika, że w ten sposób łatwiej zbudować konstruktywne sposoby radzenia sobie z emocjami. A każde uzależnienie to choroba emocji - wyjaśnia Sylwia Dereń. Jeśli więc terapeuta widzi, że ktoś ma problemy z asertywnością, organizuje odpowiednie warsztaty. - Im mocniejsze człowiek ma zaplecze, tym większa szansa, że nie wróci do uzależnienia. Oferujemy wsparcie również po zakończeniu terapii. Zawsze wtedy, kiedy będzie potrzebna pomoc w walce z problemami osobistymi, rodzinnymi lub zawodowymi. - dodaje terapeutka.

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby posiadające małoletnie dzieci.

Więcej informacji o Ośrodku i terapii znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem

http://leczenie-uzaleznien.wroclaw.pl/

Bezpośredni kontakt 502 136 039 lub 71 723 48 30