Bezpłatna terapia dla uzależnionych od hazardu i komputera tel. 502 136 038

 

Ośrodek Nadzieja w którym odbywa się terapia - położony jest w Siedlcu Trzebnickim 10 km od Wrocławia w cichej i spokojnej okolicy, bliskie sąsiedztwo lasów oraz wielu stadnin koni sprawia, że jest to doskonałe miejsce do prowadzenia terapii, wypoczynku i regeneracji sił dla osób uzależnionych od hazardu i komputera. Podczas pobytu w Ośrodku nasi podopieczni są zakwaterowani w dwuosobowych pokojach z łazienkami, wyposażonymi w nowe meble. Do ich dyspozycji pozostaje także sala rekreacyjno wypoczynkowa z TV.

Obiekt jest przystosowana dla niepełnosprawnych, zajęcia terapeutyczne dla osób uzależnionych odbywają się w nowoczesnych salach i gabinetach terapeutycznych. Niewątpliwym atutem Ośrodka jest doskonały dojazd zarówno samochodem trasą S 8, jak i PKP z pobliskiego Wrocławia oraz Trzebnicy. Ośrodek położony jest 200 m od stacji PKP dojazd z Wrocławia Głównego zajmuje ok. 35 min.

 

Dzięki „gorącym sercom” pracowników firmy Council Finance Sp. z o.o. podopieczni Fundacji „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska” otrzymali wyprawki szkolne!

Dziękujemy...

Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny. Większości z nas kojarzy się to z gwarem roześmianych uczniów, rozmowami o wakacyjnych przygodach, śmiechem i zabawą. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rok szkolny zaczynają także dzieci chore, dla których każdy dzień jest walką z ciężką chorobą i wieloma przeciwnościami losu. W walce wspierają je rodzice, którzy sami nierzadko borykają się z trudną sytuacją finansową. W związku z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji dzieci, wielu rodziców nie stać na pokrycie kosztów wyprawek szkolnych dla swych chorych pociech. Jest to trudne zwłaszcza wtedy, gdy pracuje tylko jedno z rodziców, gdyż drugie musi opiekować się dzieckiem. Zdarzają się także przypadki, że dziećmi opiekują się samotne matki. Wystarczy wyobrazić sobie, że na leczenie i rehabilitację dziecka należy przeznaczyć średnio od 800 do nawet 2000 zł miesięcznie, a do tego opłacić wszystkie rachunki.

Na szczęście są ludzie, którzy pamiętają o takich rodzinach. Bez wątpienia osobami o wielkim sercu są pracownicy firmy Council Finance Sp. z o.o., którzy ufundowali wyprawki szkolne dla podopiecznych naszej Fundacji.

Pani Agata, koordynator akcji z ramienia firmy, podkreśliła zaangażowanie pracowników w realizację przedsięwzięcia:

„Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że potrzebna jest pomoc, postanowiliśmy działać. Wśród naszych pracowników odzew był natychmiastowy, a całej akcji towarzyszył wielki entuzjazm. W ciągu kilku dni skompletowaliśmy potrzebne przybory szkolne i nie tylko- ufundowaliśmy podręczniki, a kilkoro dzieci otrzymało pomoc rzeczową w postaci butów sportowych oraz ubrań, które z pewnością przydadzą się nie tylko do szkoły.”

Dziękujemy kierownictwu i pracownikom firmy za zaangażowanie i okazanie naszym podopiecznym wielkiego serca, a o radości jaką sprawili dzieciom i ich rodzicom niech świadczą poniżej zamieszczone zdjęcia.