Leczymy uzależnienie od hazardu i komputera

Na bezpłatną 28 dniową terapię przyjmujemy pacjentów od 18 roku życia.

 

Naszym Podopiecznym oferujemy:

zajęcia grupowe i indywidualne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę psychoterapeutów uzależnień, psychologa, konsultacje lekarza psychiatry. Osoby uzależnione od hazardu w ramach bezpłatnej terapii mogą skorzystać z porady radcy prawnego oraz specjalisty finansowego. Specjaliści  pomogą sporządzić plan spłaty zadłużenia, doradzą jak skonsolidować kredyty, przygotować się do spraw sądowych czy  najkorzystniej porozumieć się z wierzycielami.
Ponadto oferujemy doskonałe warunki mieszkaniowe w przestronnych 2 osobowych pokojach z łazienkami, pełne wyżywienie dostosowane do potrzeb naszych Pacjentów. Sale wielofunkcyjne przeznaczone na potrzeby zajęć terapeutycznych do nauki oraz relaksacji i wypoczynku.

Na czym polega terapia                                     

Poradzenie sobie z uzależnieniem od hazardu czy komputera wymaga motywacji i chęci do pracy. Nasi specjaliści w profesjonalny sposób motywują, a także przekazują odpowiednią wiedzę na temat uzależnienia oraz pokazują praktyczne sposoby radzenia sobie z nim podczas zajęć grupowych i podczas indywidualnej pracy z pacjentem.Bardzo ważnym elementem terapii jest także nauczenie osoby uzależnionej, jak radzić sobie z trudnymi, stresującymi sytuacjami w sposób konstruktywny, a także jak w sposób asertywny zachowywać się w kontaktach z otoczeniem i najbliższymi. Do istotnych celów terapeutycznych zaliczamy także:

  • radzenie sobie z nawrotem choroby,
  • wzrost poczucia własnej wartości,
  • dokładne poznanie czynników, które wyzwalają  chorobowe myśli i zachowania oraz sposoby radzenia sobie z nimi,
  • samopoznanie,odkrycie swych potrzeb i możliwości,
  • poprawę relacji rodzinnych.