Kilkaset złotych zebrali organizatorzy imprezy charytatywnej zorganizowanej w legnickim teatrze na rzecz Krystianka Bajdy. Pieniądze przeznaczone zostaną na operację podopiecznego Fundacji „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska".

 
alt
 
Organizatorem imprezy, dla której swoje gościnne progi otworzył Teatr im. Modrzejewskiej, była Fundacja „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska".
Gwiazda wieczoru, Pan Ząbek z pewnością zachwycił nie tylko najmłodszych uczestników spotkania. Wszyscy z zainteresowaniem patrzyli co można wyczarować z papieru toaletowego, jak „zszyć” pocięty sznur, czy porozmawiać z pluszakami.

Dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony został na sfinansowanie operacji 3 - letniego Krystianka Bajdy z Legnicy, który niestety nie mógł uczestniczyć w zabawie z Panem Ząbkiem z powodu choroby. Chłopiec urodził się bez kości promieniowych (łączących nadgarstek z łokciem), w wyniku czego jego rączki są skrócone i zdeformowane.

Już niebawem czeka go kolejna operacja wydłużenia rączek. Koszt zabiegu, który zaplanowany jest na koniec kwietnia w Hamburgu, to 22 tys. zł.
 
Koncert pod honorowym patronatem prezydenta miasta Legnicy Pana Tadeusza Krzakowskiego. 
alt

Kwota 7600 tys. zł jaka została zebrana podczas koncertu pomoże w leczeniu, rehabilitacji i zakupie protez dla Mai
. Dziewczynka urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście. W marcu 2010 r. Maja zachorowała na sepsę, w wyniku, której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na drastyczne posunięcie, amputację rączek i nóżek maleństwa.

Koncert, który odbył się 1 kwietnia zgromadził na dużej scenie legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej ponad 200 osobową publiczność . Wśród gości był m.in. prezydent miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer.
Podczas koncertu artyści wykonali zróżnicowali stylistycznie repertuar w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Andrzejowi Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.

Zebranie 7600 zł na potrzeby Mai nie było jedynym sukcesem, gdyż podczas koncertu burmistrz Holdenmajer zadeklarował rodzinie pomoc w uzyskaniu samodzielnego mieszkania, gdyż do tej pory mieszkają oni wraz z dziadkami oraz czteroosobową rodziną siostry mamy Mai w trzypokojowym mieszkaniu.

Na koncercie oczywiście nie zabrakło najważniejszej osoby małej Mai, która pod czujnym okiem mamy Beaty i taty Tomasza dzielnie z zainteresowaniem wysłuchała wieczornego występu duetu Sikorowskich. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Dziękujemy dyrektorowi Teatru Modrzejewskiej za organizację tego koncertu. Dziękujemy też mediom, które nagłośniły apel o pomoc, dzięki czemu tak wiele osób przybyło na występ Andrzeja i Mai Sikorowskich – dziękowała ze wzruszeniem Pani Beata mama Mai.

P. S Pan burmistrz spełnił swoją obietnicę daną na koncercie, Maja i jej rodzice otrzymali trzypokojowe mieszkanie w Ścinawie. W imieniu naszej podopiecznej dziękujemy !
 
{gallery}aktualnosci/sikorowscy{/gallery}
Pod patronatem honorowym Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy.

Podczas koncertu udało się zebrać 6300 zł., dzięki tej kwocie i wcześniej zebranym funduszom ciężko doświadczona przez los 2 letnia Maja Bratoń, której amputowano rączki i nóżki może być intensywnie rehabilitowana, a także będzie jej można zakupić specjalny wózek z siedziskiem.


alt

Jacek Wójcicki najbardziej rozpoznawany artysta estradowy znany z występów w legendarnej „Piwnicy pod Baranami” czy w kabarecie Olgi Lipińskiej zaśpiewał 13 kwietnia 2012 r. o godz. 2000 w Centrum Kultury Agora ul. Serbska 5a we Wrocławiu.

Kolejne wykonania utworów znanych z Piwnicy pod Baranami czy popularnych arii operetkowych były oklaskiwane przez 150 osobową publiczność, które reagowała bardzo żywiołowo.

Jacek Wójcicki podczas tego koncertu udowodnił po raz kolejny, że potrafi z równą lekkością i profesjonalizmem zaśpiewać arię operową by za chwalę przenieść słuchaczy w świat kabaretu czy piosenki literackiej.

Po koncercie opinie publiczności były jednoznaczne, że był to czas spędzony pożytecznie, gdyż można było dzięki temu pomóc potrzebującemu dziecku oraz przyjemnie, gdyż Jacek Wójcicki po raz kolejny potwierdził, że nie musi się popisywać by słuchacz zorientował się, że siła i możliwości jego głosu są niesamowite!

 

Koncert pod honorowym patronatem prezydenta miasta Legnicy Pana Tadeusza Krzakowskiego.

Cel jaki przyświecał organizacji tego koncertu, zebranie pieniędzy na zakup wózka dla 7 letniej Alicji Jałosińskiej z Lubina  cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe został osiągnięty, kwota 5200 zł., pochodząca ze sprzedaży cegiełek i zbiórki do puszek  pozwala na zakup wózka.  
alt
Recital Janusz Radka, któremu  w legnickim Teatrze im. Modrzejewskiej przysłuchiwała się 180 osobowa publiczność, złożony był  z piosenek pochodzących z programów „Dom za miastem," „Dziękuje za miłość", „Serwus madonna", „Dziwny ten świat - opowieść Niemenem." 
{youtube width="700" height="394"}PYYLaZbDosc{/youtube}
Podczas tego kameralnego akustycznego koncertu Janusz Radek udowodnił, że jest nie tylko charyzmatycznym wokalistą ale również doskonałym aktorem.  Widać było  że artysta nie boi się eksperymentować z głosem, nie zamyka się też tylko w jednej konwencji,  a jego twórczość przewija się przez różne bardzo ciekawe brzmienia. Podczas występu można było usłyszeć  zarówno  delikatne i lekkie piosenki, jak również głębsze i poważniejsze utwory, czy kawałki o kabaretowym charakterze.  Wszystko to wychodziło  imponująco, a artysta szybko wciągnął widzów do wspólnego muzykowania.

Po zakończeniu koncertu swego wzruszenia nie kryła mama Ali, która zarówno artyście jak również zgromadzonej publiczności dziękowała ze łzami w oczach.

Po zakończeniu części oficjalnej, artysta spotkał się z licznie zgromadzonymi fanami w teatralnej kawiarni Modjewska, gdzie jeszcze długo podpisywał płyty i pozował do zdjęć  ze wszystkimi chętnymi.
 
{gallery}aktualnosci/koncert_janusz_radek{/gallery}