Bezpłatna terapia dla uzależnionych od hazardu i komputera tel. 502 136 038

 

Ośrodek Nadzieja w którym odbywa się terapia - położony jest w Siedlcu Trzebnickim 10 km od Wrocławia w cichej i spokojnej okolicy, bliskie sąsiedztwo lasów oraz wielu stadnin koni sprawia, że jest to doskonałe miejsce do prowadzenia terapii, wypoczynku i regeneracji sił dla osób uzależnionych od hazardu i komputera. Podczas pobytu w Ośrodku nasi podopieczni są zakwaterowani w dwuosobowych pokojach z łazienkami, wyposażonymi w nowe meble. Do ich dyspozycji pozostaje także sala rekreacyjno wypoczynkowa z TV.

Obiekt jest przystosowana dla niepełnosprawnych, zajęcia terapeutyczne dla osób uzależnionych odbywają się w nowoczesnych salach i gabinetach terapeutycznych. Niewątpliwym atutem Ośrodka jest doskonały dojazd zarówno samochodem trasą S 8, jak i PKP z pobliskiego Wrocławia oraz Trzebnicy. Ośrodek położony jest 200 m od stacji PKP dojazd z Wrocławia Głównego zajmuje ok. 35 min.

 

Pomagamy niepełnosprawnym i chorym dzieciom oraz ich rodzinom poprzez zakup lub dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego, drogich leków, dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych, dofinansowaniu zabiegów ratujący zdrowie i życie odbywających się poza granicami kraju. Z uwagi na trudną sytuację wielu rodzin naszych podopiecznych staramy się także wygospodarować fundusze na wyprawki szkolne, środki czystości i higieny czy potrzebne dzieciom ubrania i obuwie.

Od 2008 roku pomagamy dzieciom,  których życie i zdrowie jest poważnie zagrożone, a na ich leczenie czy rehabilitacje, brakuje pieniędzy w systemie opieki zdrowotnej.  Niestety w naszym kraju jest tak, że rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem w znacznym stopniu musi radzić sobie sama. Przykładowo dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego z NFZ i PCPR np. wózka inwalidzkiego wynosi ok. 50%, resztę tej kwoty muszą  pokryć rodzice. Nie są to małe kwoty wystarczy wspomnieć, że wózek kosztuje ok. 12 tyś zł. Podobnie rzecz się ma z turnusami rehabilitacyjnymi dla chorych dzieci. Tymczasem należy pamiętać, że niepełnosprawne dziecko wymaga stałej opieki  i jeden z rodziców często rezygnuje z pracy. Sytuacja jest o wiele gorsza, kiedy dziecko wychowuje samotna matka wówczas utrzymuje się jedynie z zasiłków, które tak naprawdę na niewiele wystarczą. Takich podopiecznych także mamy. Ich sytuację trochę poprawiło 500 zł. jakie mogą otrzymać na niepełnosprawne dziecko, jednak biorąc pod uwagę skalę wydatków często jest to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Należy także wspomnieć, że wiele zabiegów, terapii czy operacji nie może być wykonanych w naszym kraju, a NFZ z różnych względów nie pokrywa ich kosztów. Przykładowo Neuroblastoma to jeden z najcięższych nowotworów wieku dziecięcego. W naszym kraju notuje się rocznie około 80 nowych zachorowań. Leczenie za granicą zwiększa szanse na przeżycie. Jednak w Polsce nie jest refundowane. Dlatego pomagamy jak tylko możemy.

Wspomóc naszych podopiecznych mozna przekazujac darowizne na konto Credit Agricole 53 1940 1076 3080 2634 0000 0000 z dopiskiem "Pomoc"