Bezpłatna terapia dla uzależnionych od hazardu i komputera tel. 502 136 038

 

Ośrodek Nadzieja w którym odbywa się terapia - położony jest w Siedlcu Trzebnickim 10 km od Wrocławia w cichej i spokojnej okolicy, bliskie sąsiedztwo lasów oraz wielu stadnin koni sprawia, że jest to doskonałe miejsce do prowadzenia terapii, wypoczynku i regeneracji sił dla osób uzależnionych od hazardu i komputera. Podczas pobytu w Ośrodku nasi podopieczni są zakwaterowani w dwuosobowych pokojach z łazienkami, wyposażonymi w nowe meble. Do ich dyspozycji pozostaje także sala rekreacyjno wypoczynkowa z TV.

Obiekt jest przystosowana dla niepełnosprawnych, zajęcia terapeutyczne dla osób uzależnionych odbywają się w nowoczesnych salach i gabinetach terapeutycznych. Niewątpliwym atutem Ośrodka jest doskonały dojazd zarówno samochodem trasą S 8, jak i PKP z pobliskiego Wrocławia oraz Trzebnicy. Ośrodek położony jest 200 m od stacji PKP dojazd z Wrocławia Głównego zajmuje ok. 35 min.

 

Pojawienie się w rodzinie uzależnienia jest nie tylko poważnym zagrożeniem życia i zdrowia młodego człowieka, ale także poważnym ciosem dla całej rodziny, wywraca dotychczasowe życie „do góry nogami”. Pojawia się wówczas pytanie co robić i gdzie szukać pomocy...

Specjalizujemy się w terapii uzależnień skierowanej do ludzi młodych 18 – 22 lata.

Niestety oferta terapeutyczna dla młodzieży jest bardzo uboga. Dlatego postanowiliśmy zająć się także Terapią uzależnionej młodzieży w systemie stacjonarnym. Uzależnienia wśród młodzieży  są coraz większym problemem wystarczy wspomnieć, że według badań 87% młodzieży gimnazjalnej miało kontakt z alkoholem, wielkim problemem stają się także narkotyki i dopalacze. Dziś „branie” stało się zjawiskiem niemal powszednim. Poważnym zagrożeniem stał się także rozwój nowych technologii, a co za tym idzie pojawiają się uzależnienia od Internetu gier komputerowych, hazardu sieciowego czy telefonu komórkowego.

Na miejsce w placówce, która posiada kontrakt z NFZ  trzeba oczekiwać ok. 3 miesięcy dla niektórych młodych ludzi może już być zbyt późno. Dlatego w Naszym Ośrodku proponujemy terapię uzależnień, której program został tak opracowany, aby młody człowiek po jej zakończeniu mógł zmienić swoje życie tak aby zerwać z niebezpiecznym uzależnieniem, osiągnąć cele które pragnie, odbudować więzi rodzinne, funkcjonować w szkole i społeczeństwie oraz tworzyć dobre związki z innymi ludźmi!