Koncert pod honorowym patronatem prezydenta miasta Legnicy Pana Tadeusza Krzakowskiego.

Cel jaki przyświecał organizacji tego koncertu, zebranie pieniędzy na zakup wózka dla 7 letniej Alicji Jałosińskiej z Lubina  cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe został osiągnięty, kwota 5200 zł., pochodząca ze sprzedaży cegiełek i zbiórki do puszek  pozwala na zakup wózka.  
alt
Recital Janusz Radka, któremu  w legnickim Teatrze im. Modrzejewskiej przysłuchiwała się 180 osobowa publiczność, złożony był  z piosenek pochodzących z programów „Dom za miastem," „Dziękuje za miłość", „Serwus madonna", „Dziwny ten świat - opowieść Niemenem." 
{youtube width="700" height="394"}PYYLaZbDosc{/youtube}
Podczas tego kameralnego akustycznego koncertu Janusz Radek udowodnił, że jest nie tylko charyzmatycznym wokalistą ale również doskonałym aktorem.  Widać było  że artysta nie boi się eksperymentować z głosem, nie zamyka się też tylko w jednej konwencji,  a jego twórczość przewija się przez różne bardzo ciekawe brzmienia. Podczas występu można było usłyszeć  zarówno  delikatne i lekkie piosenki, jak również głębsze i poważniejsze utwory, czy kawałki o kabaretowym charakterze.  Wszystko to wychodziło  imponująco, a artysta szybko wciągnął widzów do wspólnego muzykowania.

Po zakończeniu koncertu swego wzruszenia nie kryła mama Ali, która zarówno artyście jak również zgromadzonej publiczności dziękowała ze łzami w oczach.

Po zakończeniu części oficjalnej, artysta spotkał się z licznie zgromadzonymi fanami w teatralnej kawiarni Modjewska, gdzie jeszcze długo podpisywał płyty i pozował do zdjęć  ze wszystkimi chętnymi.
 
{gallery}aktualnosci/koncert_janusz_radek{/gallery}