Koncert pod honorowym patronatem prezydenta miasta Legnicy Pana Tadeusza Krzakowskiego. 
alt

Kwota 7600 tys. zł jaka została zebrana podczas koncertu pomoże w leczeniu, rehabilitacji i zakupie protez dla Mai
. Dziewczynka urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście. W marcu 2010 r. Maja zachorowała na sepsę, w wyniku, której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na drastyczne posunięcie, amputację rączek i nóżek maleństwa.

Koncert, który odbył się 1 kwietnia zgromadził na dużej scenie legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej ponad 200 osobową publiczność . Wśród gości był m.in. prezydent miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer.
Podczas koncertu artyści wykonali zróżnicowali stylistycznie repertuar w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Andrzejowi Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.

Zebranie 7600 zł na potrzeby Mai nie było jedynym sukcesem, gdyż podczas koncertu burmistrz Holdenmajer zadeklarował rodzinie pomoc w uzyskaniu samodzielnego mieszkania, gdyż do tej pory mieszkają oni wraz z dziadkami oraz czteroosobową rodziną siostry mamy Mai w trzypokojowym mieszkaniu.

Na koncercie oczywiście nie zabrakło najważniejszej osoby małej Mai, która pod czujnym okiem mamy Beaty i taty Tomasza dzielnie z zainteresowaniem wysłuchała wieczornego występu duetu Sikorowskich. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Dziękujemy dyrektorowi Teatru Modrzejewskiej za organizację tego koncertu. Dziękujemy też mediom, które nagłośniły apel o pomoc, dzięki czemu tak wiele osób przybyło na występ Andrzeja i Mai Sikorowskich – dziękowała ze wzruszeniem Pani Beata mama Mai.

P. S Pan burmistrz spełnił swoją obietnicę daną na koncercie, Maja i jej rodzice otrzymali trzypokojowe mieszkanie w Ścinawie. W imieniu naszej podopiecznej dziękujemy !
 
{gallery}aktualnosci/sikorowscy{/gallery}