Kilkaset złotych zebrali organizatorzy imprezy charytatywnej zorganizowanej w legnickim teatrze na rzecz Krystianka Bajdy. Pieniądze przeznaczone zostaną na operację podopiecznego Fundacji „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska".

 
alt
 
Organizatorem imprezy, dla której swoje gościnne progi otworzył Teatr im. Modrzejewskiej, była Fundacja „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska".
Gwiazda wieczoru, Pan Ząbek z pewnością zachwycił nie tylko najmłodszych uczestników spotkania. Wszyscy z zainteresowaniem patrzyli co można wyczarować z papieru toaletowego, jak „zszyć” pocięty sznur, czy porozmawiać z pluszakami.

Dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony został na sfinansowanie operacji 3 - letniego Krystianka Bajdy z Legnicy, który niestety nie mógł uczestniczyć w zabawie z Panem Ząbkiem z powodu choroby. Chłopiec urodził się bez kości promieniowych (łączących nadgarstek z łokciem), w wyniku czego jego rączki są skrócone i zdeformowane.

Już niebawem czeka go kolejna operacja wydłużenia rączek. Koszt zabiegu, który zaplanowany jest na koniec kwietnia w Hamburgu, to 22 tys. zł.