Poniższa procedura została wprowadzona z uwagi na bezpieczeństwa Naszych Podopiecznych. Nagłe niekontrolowane odstawienie substancji psychoaktywnej może powodować pojawienie się zespołu abstynencyjnego, który może przyjmować różne nasilenie – od niewielkiego niepokoju z nudnościami, zawrotami i bólami głowy, poprzez lęki, halucynacje czy zagrażające życiu napady drgawkowe, padaczkowe, aż po szczególnie niebezpieczne majaczenie alkoholowe czy narkotykowe.

 

Do przyjęcia nie jest potrzebne skierowanie,

- Wskazane jest posiadanie zaświadczenia o detoksykacji, jeśli pacjent nie został jej poddany na miejscu przeprowadzamy badanie testem narkotykowym lub alkomatem aby wykluczyć przyjmowanie substancji psychoaktywnych w ciągu kilku dni poprzedzających przyjazd do Ośrodka. Jeśli wynik jest negatywny pacjent jest przyjmowany jeśli pozytywny może poddać się detoksykacji w Naszym Ośrodku lub wyznaczamy kolejny termin przyjęcia za 7 – 10 dni.

- Detoksykacja w Naszym Ośrodku, jest dodatkowo płatna.

 

Osoba przyjeżdżająca do placówki powinna posiadać:

Wygodne niekrępujące ubrania, dwie pary butów, kapcie, buty sportowe,  strój gimnastyczny, dwa ręczniki, przybory toaletowe.